| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU, sunt foarte speriat, am 19 ani, stateam pe scaun acum 15 minute si am simtit o slabiciune in mana stanga, apoi in tot corpul ca si cum mi-as pierde forta ca si cum nu as mai putea misca mana. Am iesit afara de frica si acum am o slabiciune in tot corpul ce poate sa fie? Sa merg la spital? Multumesc mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nevoie sa mergi decat in pat, pentru ca privarea corpului de somnul de noapte duce la probleme mari de sanatate!
Este 2.30 noaptea si tu nu dormi, deci, organnismul tau a inceput sa sufere!

| Violleta2022 a răspuns:

Cand nu dormi noaptea, o perioada lunga de vreme, corpul tau nu mai produce anumiti hormoni, vitali bunei functionari a creierului si corpului.
Acei hormoni sunt serotonina si melatonina, care se produc NUMAI cand dormim si NUMAI intre orele 10 si 2 noaptea.
Lipsa serotoninei si a melatoninei, duc la probleme grave neurologice si psihiatrice.
Deci, ceea ce ti se intampla acum este clar efectul lipsei de odihna, a creierului si corpului!

| Csander a răspuns:

Ai facut ceva efort fizic in ultima vreme? Ai consumat ceva sau ai luat pastile? Stii ca suferi de ceva boala?
Amortelile mainii stangi pot avea conexiuni cu inima, ea fiind pe aceeasi parte a corpului.
Cel mai bine ia contact cu un medic si nu lua in seama sfaturile celor necalificati de pe aici.

| N0H4CK a răspuns:

Eu, când eram mic, mă uitam la Matrix și mă speriam foarte tare. Nu o pot numi chiar sperietura... Îmi plăcea foarte mult dar, în același timp, simțeam o panică la ceea ce vedeam. Faza cu astupatul gurii, sau când acei oameni erau situați in acele recipiente, m-au panicat foarte tare și deodată am simțit o slăbiciune in tot corpul de a trebuit să ies afara de mana cu sora mea că să-mi revin. Am realizat că de atunci sufăr de anxietate.
Faza e că eu am simțit slabiciunea, dar nu și înțepăturile in mana. Deci, clar, la tine e o problema fizica, nu psihică.
Go to a medical control, dude!

| AlexDnks a răspuns:

Buna. Ai mancat in ultimele 24 de ore? Daca da, ai respectat cele 3 mese principale?

| koke44 a răspuns:

Ma simt bine astazi, eu fumez de 6 luni. si m-am gandit ca o fi din cauza tigarilor. Fumasem ieri trei tigari inainte de a simti acea slabiciune, apoi la 2 ore jumatate dupa a treia tigara m-a luat o durere de cap, a trecut, iar peste 30 de minute am avut acea stare. Nu am mai fumat de ieri nimic, si nici nu vreau sa o mai fac. Mersi de raspuns!

| koke44 a răspuns:

Nici eu in 6 luni nu am patit asa ceva, deci slabe sanse sa fie de la tigari. cine stie. Mersi de raspuns!