| Razvan006 a întrebat:

Bună seara tuturor! Am un fel de problema la scrot! Sub testiculul stang am un fel de tumoare daca pot sa-i zic asa, un fel de al treilea testicul! intrebarea mea este... ce ar putea sa fie? Nu simt nici o durere si nici un discomfort! Daca imi puteti da un raspuns cat de cat corect as fi fosre multumit! Dau funda! Seara frumoasa!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa mergi la un medic urolog, pentru examinare.
Pot fi multe cauze, dar daca neglijezi, poti sa te alegi cu complicatii mari!

| katy a răspuns:

Poate fi o hernie inghinala, dar cel mai sigur e sa mergi la un medic chirurg pentru examinare

| doctorandus a răspuns:

Mergi la medic.

| minrest a răspuns:

Sunt prea multe posibilitati, doar nu o sa ghicesc ce ai. Cert este ca o astfel de excrescenta nu se lasa asa fara sa stii ce este. Mergi la medicul de familie si cere-i trimitere la urolog.

| xerxes1 a răspuns:

Poate fi varicocel.
In 90%din cazuri apare la stangul.
Trebuie sa te operezi.

| Samariteanul a răspuns:

La ora asta te gasisi sa intrebi? Culca-te ma ca probabil ai vedeni...ti se impaienjensc ochii de oboseala si de asta vezi triplu