| loolipoop a întrebat:

Va rog ajutati-ma si pe mine cu o problema. Incerc sa fac exercitii la bara de tractiuni si agatari etc. doar ca nu pot sta prea mult cu mainile pe bara deoarece ma dor MULT PREA TARE. Am reusit sa stau maxim 40 de secunde dupa care a trebuit sa ma desprind indiferent de exercitiu. Am incercat cu manusi de fitness, am incercat sa imi bag burete inauntru dar nu a mers, ma dor ingrozitor si totusi vreau sa continui. Va rog ziceti-mi o solutie. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Soluția este să-ți faci o foarte bună încălzire și se face progresiv pentru un randament bun! Antrenamentele se fac zilnic.
Succes.
Pa, pa.

5 răspunsuri:
| abcdefgh a răspuns:

Pune-ti la degete cativa plasturi.Incearca sa mai favi o pauza...pentru ca alta solutie nu cred ca este. Ti am zis ca poti incerca cu plasture si dupa iti pui manustile de fitness si presupun ca nu te vor mai durea asa de tare!:X

| ganton a răspuns:

Pai incearca progresiv. Saptamana asta faci 5 tractiuni pe zi, urmatoarea faci cu 2 mai mult si tot asa (am dat niste numere ca exemplu). Cu timpu' vei putea sta mai mult.

| Marcelino a răspuns:

Eu pateam asta din cauza batailor. Ia o pauza de cateva zile, odihneste-ti mainile si plamele apoi incearca din nou cu un burete pus pe bara, va fi altfel. Succes!

| kolcov a răspuns:

Incearca sa folosesti o bara subtire ca sa poti face mai multe. si daca te dor mainile incearca sa mai faci si pauze probabil ca obosesc muschii.

| FitMan a răspuns:

Incearca sa stai agatat/a cat poti tu de mult. Fa asta de cateva ori pe zi si ai sa vezi ca pe viitor vei putea sta mai mult timp agatat/a. Nu uita. Exercitiul e mama invaturii (nu stiu daca se potriveste da totusi). Daca chiar te dor foarte tare ar fi cazul sa mergi la un doctor. Poate sunt articulatiile. Bafta la tractiuniwinking