| Pacquiao a întrebat:

Ce muschi lucreaza cand stai in maini pe o bara? Este destul de dificil sa stai in maini pe o bara... ceva gen ca la tractiuni dar este mult mai greu.
Cum ma pot antrena? Am incercat dar nu am reusit..tractiuni pot sa fac fara probleme, fac mai multe tipuri dar nu reusesc sa stau in maini pe bara laughing
Funda celui care ma ajuta! happy.

Răspuns Câştigător
| Zyzz777 a răspuns:

In primul rand trebuie sa inveti sa stai in maini pe pamant pentru echilibru. Echilibrul vine odata cu forta. Lucreaza foarte mult la tractiuni pentru spate, la flotari pentru piept la paralele pentru tricepsi. Cand stai in maini pe o bara sau pamant, cel mai mult lucreaza umerii! Ei nu trebuie neglijati din antrenamentul zilnic. Cauta pe google shoulders workout without equipment, daca ai gantere atunci e usor sa ii lucrezi. Dar de asemenea in plan secundar atunci cand stai in maini mai muncesc si spatele si bratele (biceps, triceps si antebrat ). Deci ai nevoie de toata partea superioara a corpului. Ai putea sa te antrenezi facand flotari in maini sprijinit de perete pentru a te antrena, dar iti va lua ceva timp. Daca ai vreo nelamurire nu ezita sa intrebi.

| Pacquiao explică (pentru Zyzz777):

Mersi frumos! happy
Am gantere happy Fac tractiuni, tot felul de tractiuni happy Am spatele dezvoltat happy fac si flotari, dar mai rar...
Am si brate dezvoltate, dar faza e ca pieptul si umerii trebuie sa ii dezvolt pentru a putea sa stau in maini pe bara. happy
Am vazut recent un concurs de street workout si mi-a placut si as vrea sa incerc sa fac si eu chestii de genu laughing
Stiu ca e greu dar prin multa munca sper sa reusesc happy
Deci umerii si pieptul sa ii lucrez...si pentru umeri ce pot sa fac? happy

| Zyzz777 a răspuns (pentru Pacquiao):

Exercitiul asta e foarte bun: http://www.bodybuilding.com/......outs_c.jpg
Si acesta: http://www.bodybuilding.com/......phic-1.jpg
Shoulders workout gasesti pe youtube si google foarte usor.
Iar fara gantere ar fi cel pe care ti l-am spus cu flotari in maini sprijinit de perete: http://i36.photobucket.com/......6d37ab.jpg
Si daca este prea greu asa le poti face mai usor ca in poza asta: http://maurysgaucho.com/......pushup.jpg

3 răspunsuri:
| immortalfaith a răspuns:

Te referi la muscle ups probabil
Pentru a reusi ai nevoie de forta (multa forta :p, fa foarte multe tractiuni de diverse prize) si o miscare exploziva
Cand te ridici incearca sa iti folosesti ambele maini in acelasi timp si exploziv
In timp o sa ti iasa, nu te astepta ca in 2 luni sa reusesti
Lucreaza spate, piept, umeri, triceps, biceps, core