| unifight a întrebat:

spuneti-mi va rog daca fimoza se lecuieste prin metode naturale, si daca da cum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Nu, nu se poate vindeca pe cale nechirurgicala! Mergi fara frica si fa-ti operatia. E una usoara si in 2-3 zile esti ca nou.
Doar sa ai grija la cine mergi pentru a iesi treaba buna, adica sa faca taietura sa placa fetelor. E simplu, nu te teme.

| unifight explică (pentru answer):

Ramine cikatrici cumva?

| answer a răspuns (pentru unifight):

Raman cicatrici! Doar daca erai bebelus nu ramaneau. Dar daca doctorul e priceput nu vor fii probleme. Te sfatuiesc sa mergi la un estetician chiar daca va fi mai scump decat la dermatolog. Macar vei fii sigur ca va iesi treaba buna.

| razvy198 a răspuns:

Se poate lecui, eu am un prieten si a avut aceeasi problema deci! sa iti spun cum:in fiecare zi incerci sa iti dai "laba'' cat poti de mult.dar nu exagerat sa te doara, mai ales cand faci dus/baie. Sper ca ti-am fost de ajutor. P.S.:cand poti sa dai ''laba'' complet poti sa te opresti din exercitii!