| danasiatat a întrebat:

Stie cineva cum pot sa slabesc si eu? Nu am ambitie deloc si imi doresc sa fiu si eu ca toate fetele mai slabe sa se uite si baieti dupa mine sa am si eu iubit.Din cauza asta am ajuns sa ma complexez nu mai ies ziua din casa doar noaptea... pentru ca sunt grasa. Ma puteti ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ArianaAry0000 a răspuns:

Hei! Putina ambitie trebuie sa ai pentru ca daca nu ai nu vei reusi sa slabesti.
Deci iti spun din propia experienta.
1 nu sta inchisa in casa pentru ca nu iti face bine.
2 mananca cat poti de putin si pana in ora 18:00
3 nu bea lichide cu acid si nu manca foarte multa paine
4 incearca sa nu mananci fructele foarte duci (cele care contine zahar mult ) Ex: bananele, merele, struguri... (poti manca kivi, grefe, s.a.m.d )
5 incearca sa mananci cat mai putina care rosie (de porc, vita... ) mananca de pui ca e mai buna si mai sanatoasa
6 nu manca mult prajit (incearca sa mananci fiert sau fript )
SI CEL MAI IMPORTANT E SA NU MANANCI IN CANTITATI MARI.

Sper ca te-am ajutat (nu este grea si poti slabi chiar si 5 kg pe saptamana)
Funda?

10 răspunsuri:
| silviu08 a răspuns:

Cea mai simpla metoda de slabit, 1, 2, 3
1. Mananca doar olecutza mai putin. Sa zicem ca in fiecare zi manaci 5 felii de paine. Mananca doar 2. Sa zicem ca in fiecare zi bei un pahar de suc. Bea doar apa. Sa zicem ca in fiecare seara mananci popcorn. Taie-l de tot din alimentatie. Astea sunt doar niste exemple. ia 3 alimente nesanatoase pe care le consumi zilnic si inlocuieste-le cu ceva sanatos. ATAT
2. Fa doar un pic mai multa miscare. 20 de min pe zi de exercitii cardio gen alergat, sarit coarda, chiar si mersul pe jos.DOAR ATAT
3.Bea foarte multa apa.
Atat trebuie sa faci sa scapi de afurisitele de kilograme. De unde stiu? Pai vara trecuta am slabit 12 kg.

| TechnoCocktail a răspuns (pentru silviu08):

EXACT! Ti-a raspuns foarte bine. Eu vara asta am slabit 10 kg facand exxact ce a zis Silviu. Nu e greu deloc!

| danasiatat explică (pentru silviu08):

Mersi mult pentru ajutor :*:*

| zRazvaNxzz a răspuns:

Ambitie laughing, asta nu exista, mai ales pentru tine, tu nu ai acest moft - drept - si ce o mai fi DE A AVEA O ambitielaughing.

Fii atenta incepe prin a face ceva oricine.

Pentru ca asa am fost si eu, un baiat mare happy si m-am apucat de sala acum stii cum arat Pfff (in clasa a 9a la inscrierile de la bal o sarit o fata pe mine laughing ca sa ma inscriu- una de a 12-a slabuta si pieptul mare :X... cam ata. Crede-ma poti facae orice ).

SA STI CA N-AI AMBITIE! laughing pentru ca chiar n-ai nevoie de ea. :!

Stii cat m-o costat?

2-3 pareri si foartee multaa rusienee, dar cu greu am reusit - si un prieten :tongue

| zRazvaNxzz a răspuns:

Acu sunt a 10-a si am 38 in Brat 30 antebrat un peptut frumusel si vreo 60cm talie happy 104cm la piet partea de sus

| MickyloveAndySixx a răspuns:

Buna! am si eu aceias problema! blushing
prea multe prostii ingrasa! uite ce am inceput eu sa fac:

1.Mananc mai multe gructe, legume si evit grasimile si dulciurile! (cat imi putin... doar cat gust! blushing)
2.Aerobic in fiecare zi de obicei diminieata!
3.Siara alerg pana in parc si inapoi pana obosesc prea tare sa continuii!
4. Fara mancare dupa ora 6! (maxim biscuiti simplii cu ceiut)
INTR-O LUNA SE VAD MARI DIFERENTE! :*

Bafta! Sa ma anunti cum ti-a mers! >big grin

Alte răspunsuri
| Melinda-Yda_Balla_1975 a răspuns:

Da, nu manca prea mult.

| malina1171 a răspuns:

Eu am baut ceai verde cu ganoderma lucidum. Nu mi-a facut niciun rau. M-am simtit foarte bine si am slabit. Dar mi l-a comandat o prietena din strainatate. Aici nu se gaseste in farmacii si nici pe net. Daca vrei sa te ajut imi poti da un mail. La mine a functionat.