| tr1kpuf1 a întrebat:

Am 16 ani si 55 de kilograme.Imi doresc sa slabesc foarte mult deoarece m-am ingrasat din cauza ca mancam noaptea si beam foarte multa Cola.Ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci,o sa ai mult de suferit.
Ai nevoie de multa vointa, ambitie!
Consuma multe fructe, legume.Lasa chipsurile deoparte ..Incearca cat de mult poti sa NU mai mananci prajeli, iar daca o faci, cu moderatie.
Apuca-te de sport.
Abdomene, exercitii fizice.
http://www.youtube.com/watch?v=s3zAG4zvVpc

De asemenea, te poti da cu bicicleta, poti face jogging :)
Mult succes si sa stii ca poti, daca intr-adevar iti doresti cu adevarat!

| Mariiaaaa a răspuns:

In primul rand incearca sa mananci sanatos si pe cat se poate regulat. Fa multa miscare si evita chipsurile, mancarea fast-food si bauturile carbogazoase.
Deasemenea incearca sa nu mananci dupa ora 18, ca mancarea sa se digere pana cand te culci, si oricum nu este indicat sa mananci seara, deoarece mancarea nu se mai digera cum trebuie.Bea multe lichide si fa miscare.
Miscare poti face chiar doar pimbandu-te. Nu trebuie neaparat sa mergi la sala. Bafta!