| rabbit2014 a întrebat:

Buna,stie cineva cum poti sa te lasi de fumat sau macar cum sa le raresc. Am incercat cu tigare electronica cu plasturi si pastile, efectul este doar momentan, dupa aceea revine pofta de tigare. Ambitie nu pot sa am decat maxim o zi, si asta cu greu. Niste remedii naturiste si de folos m-ar interesa. Cine a putut lasa obiceiul asta, si cum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sarah15 a răspuns:

Uite aici cateva sfaturi pentru a te lasa de fumat:
http://www.eva.ro/......-7016.html
http://www.euforia.tv/......22721.html

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nimic in afara de vointa nu te poate ajuta

| neutrino a răspuns:

Raritul tigarilor este o poveste prosta. Lasatul de tigari este insa un test major al vointei tale. Iti recomand ca timp de o luna si iei o hartie de 10 lei si sa-i dai foc. Dupa aceea sa te intrebi ce-ai fi putut face tu cu banii acestia.

| rabbit2014 explică (pentru neutrino):

Este o idee interesanta, chiar ca asta nu as face-o, si cand te gandesti ca este exact cum ai arde banii...ce nebunie si cu tigarile astea

| MyGoodLife a răspuns:

Cand iti vine sa fumezi fa altceva ca sa uiti

| ElenaDanielaE a răspuns:

Dacă îți dorești cu adevărat să te lași o să reușești până la urmă!

| StefanERC a răspuns:

Http://florinrosoga.ro/......nefumator/

gasesti aici destule motive

| 123surprise a răspuns:

Pai exista o cale buna prin care poti sa scapi te poti duce 1. la un specialist in terapie pentru o perioada unde o sa te lasi cu propria ta vointa sau inca o cale sigura mai e sa te duci si sa fi hibnotizata, chiar merge si am inteles ca efectele sunt foarte satisfacatoare.

| DestekNo1 a răspuns:

Mananca seminte. Cand ai pofta de fumat mananca seminte...Asa stiu ca s-a lasat un preot de fumat.