| D4ny4WIN a întrebat:

sunt baiat si am 11 ani.
Mai demult cred ca cu 1 saptamana sau mai putin m-am scarpinat in nas big grin
si am scos... stiti voi ce
dar a iesit si cu putin sange.
iar apoi, in a doua zi { dimineata } am simtit nasul putin infundat. si s-a facut o coaja in nas cu... si cu putin sange. erau uscate amandoua. si iar m-am scarpinat ca era infundat. si am scos... si a iesit cu sange.
si s-a repetat acest lucru de vreo 5 zile la rand. ca de atunci il simteam infundat si tot rupeam cojile din nas. si iesea cu sange.
chiar si azi il simt infundat. si nu ma mai pot abtine mult sa nu scot...
si daca trag iese cu oleaca de sange
cum fac sa imi treaca si dupa cat timp trece? va rog ajutati-ma sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adina77 a răspuns:

Buna!
Abtine-te sa-ti bagi degetul in nas pana treaba se va normaliza.
Organismul lupta singur.
Cicatrizeaza singur, trimite leucocite acolo ca sa lupte cu vreun microb.
Nu mai forta natura.
Cred ca-l simti infundat ca te-ai inflamat pe-acolo si aerul are dificultati sa circule.
Lasa nasul in pace ca totul va fi ok.
Mai poate dura 3 zile, dar mai poate dura si 2 saptamani.
Concentreaza-te la altceva, lasa nasul in pace si respira pe gura.
happy

| D4ny4WIN explică (pentru Adina77):

Mda, dar ma deranjeaza ingrozitor. respir foarte greu.
dar multumesc de sfatwinking

| Adina77 a răspuns (pentru D4ny4WIN):

Apoi cumpara Bixtonim, sau Olynth, si baga cate-o picatura in nas sa-l desfunzi.Nu abuza de el.
Si nu te mai plange ca o baba pe moarte.
Nu-ti mai agresa corpul, fa pace cu el!
tongue

| D4ny4WIN explică (pentru Adina77):

Bun ca nu toti isi bat joc de m.n

| Adina77 a răspuns (pentru D4ny4WIN):

happy

7 răspunsuri:
| ZvT a răspuns:

Nu mai băga şi tu degetul până-n creier. Spune-i mă-tii să te scobească în nas dacă tu nu ştii, dacă şi la ea iese cu sânge spune-i să te îndoape cu vitamine şi calciu.

| Crucified a răspuns:

Te scarpini non-stop in nas? asta poate fii cauza in care iti iese oleaca de sange.winking

| DeathLord93 a răspuns:

Sa sti ca nu e bine deloc ce ai facut tongue Nu e frumos sa te scarpini in nas oricare ar fi motivul pentru ca te mananca sau pentru ca vrei sa te distrezi deci nu mai face astawinking

| StefiM a răspuns:

Nu te mai scarpina si puneti picaturi pentru desfundarelaughing

| D4ny4WIN explică (pentru StefiM):

El se infunda de la mucoasa ma! nu de la inflatura

| CurcanCiprian a răspuns:

Ma,puneti picaturi si spalate bine bine in nas pana nu mai ai nimica si daca mai ai du-te la spital laughing