| Andrei_Robert_1994_lPpI a întrebat:

Sunt baiat si vreau sa ma ajutati cu urmatoarea problema : simt ca imi bate inima in burta, IAR cand ma ridic din pat pentru cateva secunde mi se intuneca privirea .....de ce imi bate inima in burta? Din ce cauza? CE INSEAMNA?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu are cum sa i ti bată inima in burtă, fi serios, asa simti tu, este o zvîcnire in burtă pulsează ceva ce tu crezi ca ar fi inima, ai mincat ceva si ai facut indigestie, de aceea ai simptomele astea, incearca sa i ei un colebil si ub triferment, sa calmezi starea de rau, daca starea de rau persistă si in noaptea aceasta, mîine mergi la medicul de familie pentru consult, ai avut scaun azi? Daca nu ai avut inseamnă ca aicie problema, ia un dulcolax si bea multe lichide apă ceai, sa poti iesii afară(la toaletă). Sănătate multă.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multumesc pentru fundă, cum te mai simti?

| Andrei_Robert_1994_lPpI explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu mai am nimic

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Andrei_Robert_1994_lPpI):

Super, deci esti bine, cum ai rezolvat problema, ai fost la medic?

| Andrei_Robert_1994_lPpI explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu mi-a trecut

| vocea a răspuns:

Daca persista simptomatologia mergi la un consult de interne.
Mergi la farmacie si ia-ti ceva pentru durerea de stomac, iti va recomanda farmacista, iar pentru o perioada nu mai manca nimic acid sau picant - otet, citrice, mere, etc. Evita tot ce e acid.,