| anonim_4396 a întrebat:

Buna,sunt balonata de vreo 2 zile,care ar putea fi cauzele? imi puteti da niste sfaturi ce as putea sa mananc mai sanatos? sau macar sa consum ceva natural, niste sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Bea ceai de anason!
Pa, pa.

| LarisaDragomir a răspuns:

Poate ca menstruatia e cauza.Sau daca nu, poate ai mancat ceva ce nu ti-a priit.Incearca sa mananci fructe, legume si sa eviti ceea ce iti provoca discomfort de obicei.

| Maxim96 a răspuns:

Mananca multe fructe si legume, evita mancarurile grase

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
O cana de apa fiarta cu 1 lingurita de scortisoara (eventual si cu putin miere) amelioreaza starea de balonare si te ajuta sa fii din nou in forma, o alta optiune ar fi sa adaugi cateva picaturi de ulei de cuisoare intr-un pahar de apa si sa bei amestecul in fiecare dimineata, pentru a imbunatati digestia si a elibera gazele suparatoare.
Te pup!

| Gαηαmα a răspuns:

Si cauzele? Am baut si ceva acid ieri si de obicei nu prea beau dar sunt de dinainte asa mai balonata in ultima vreme.