| Sasu_Sabina_1985 a întrebat:

Sunt fata am 14 ani, 1, 75 si 49 de kg. Nu greutatea este problema mea ci inaltimea. Ce as putea face sa nu mai cresc in inaltime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Am ajuns la concluzia ca omul nu este niciodata multumit!
Cred ca 3-4% din postarile pe TPU sunt despre
Cum as putea sa fac sa fiu mai inalt/a?
Acum vrea cineva sa stopeze cresterea.
Draga mea, atat timp cat gena si natura isi face datoria, crezi ca ai putea face ceva sa stopezi cresterea? nu nu.
Nu este precum unghia/parul sa poti tunde/taia/ori stimulare pentru crestere lor.
Asa ca, poate aceasta crestere in inaltime, ar fi succesul carierei tale in viata!
O zi bunahappy

| superdorex a răspuns:

Pai sa te mandresti ca esti inalta...multe fete si-ar dori acest lucru? Nu ai ce sa faci...incearca sa practici un sport de echipa de exemplu baschetul!

| Anonimuserr a răspuns:

Faci baschet, e simplu. Du-te la Baschet și practică acest sport. Sportul de echipa și sportul în general este benfic pentru organism. Tu ai 14 ani ai timp până pe la 18 ani să mai crești în aștia 4 ani. Sincer să îți spun ai 1, 75 este o înălțime super bună pentru o fată, nu văd de ce ești așa descurajată de înălțime totuși nu este 1, 55 1, 65. Nu înțeleg de ce vrei mai înaltă sincer, dar mă rog e dorința fiecăruia, dorință deliberată.

| darius1ka a răspuns:

14 ani. 1.60, :'(