| anonim_4396 a întrebat:

Bună, sunt fata și am 16 ani jumate și recent mi-am făcut niște analize hormonale iar la estradiol mi-a ieșit 17 pg/mL pe când trebuia să-mi iasă intre 21-251 pg/mL in faza foliculara deoarece eram in a 3-a zi de ciclu. Este bine cum a ieșit analiza sau am estradiolul scăzut? Menționez ca sânii nu mi-au mai crescut de la 12 ani și am multe coșuri. Care sunt simptomele la estradiol scăzut? Mai am de așteptat și alte analize hormonale. Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aceste date sunt aproximative, căci nu se pot spune cu exactitate.
Nu-ți fa griji! Respecta ceea ce ți se impune, și bucură-te de copilărie ca e oricum scurta.

| Mariaaa9999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mie una nu mi se pare normal ce se întâmpla cu corpul meu. Nu am cum sa nu-mi fac griji. Iar in legătura cu copilaria, in ziua de azi nu mai exista așa ceva in randul adolescenților

| anonim_4396 explică (pentru Mariaaa9999):

Nimănui nu i se pare normal.
Ba ai cum. Mănânci sănătos, faci mișcare, îți schimbi des așternuturile și mai ales fața de pernă, trebuie sa ai lucrurile tale de îngrijire personala.
E un proces de vindecare. Pielea are 7 straturi. Trebuie sa ai răbdare.

Cât despre copilărie, sa știi ca exista. happy ma rog, mi se pare amuzant ca zici ca nu exista.
Bucură-te, căci acești ani nu vor mai veni înapoi!

| Dana1999 a răspuns:

Îți va da medicul suplimente cu estradiol