| anonim_4396 a întrebat:

Buna, sunt fata și am probleme cu transpirația și nu știu ce sa faccrying((
Ajung la școala, ma pun in banca și stau cu mâinile pe banca și nu fac eforturi mari sau ceva și încep sa curgă picături de sudoare de subraț. Ce sa fac? Ce credeți ca e? Și cum pot sa o rezolv?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu mai la subrat ai date cu odaban il gasesti la sensiblu bea ceai de salvie si dupa anul nou viziteaza un dermatolog el/ea iti va da sa faci niste analize si in acele analize poate sa reiese daca e si ceva de domeniul endocrinologic.in rest evita emotille pe cat posibil.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se pare ca tu ai dereglari masive hormonale.
Te sfatuiesc sa mergi al medicul de familie, pentru a-ti da trimitere la ENDOCRINOLOGIE.
Problema se poate ameliora si chiar rezolva cu dieta serioasa de mancare si tratament adecvat, ca sa-ti regleze tiroidia si sistemul hormonal.

| Yuoia a răspuns:

Cate kg ai?
Ai facut un test de diabet?

| Cjsjsjshhdhshaja a răspuns (pentru Yuoia):

Am 90... și nu, nu am făcut

| Yuoia a răspuns (pentru Cjsjsjshhdhshaja):

90, sub 18 ani, e deja prea mult.
Mergi la medicul tau si cere sa-ti dea trimitere pentru analize. Spune ca vrei si pentru diabet. Fara trimitere, numai glicemia costra vreo 10 lei. Dar e foarte importanta.

| Cjsjsjshhdhshaja a răspuns (pentru Yuoia):

Țin sa menționez ca am 14 ani și 1, 75 m

| Yuoia a răspuns (pentru Cjsjsjshhdhshaja):

14 ani? 14?! Atunci, la tine este obezitate morbida. Urgent la medic ca sa slabesti. Nu e de glumit.