| sorrynotsorry457541122204762 a întrebat:

Buna

Sunt insarcinata in 5spt am mers la spital acum o saptamana acuzand dureri de burta si mi au facut niste injectii im fine dar niciun tratament prescrs acasa de ce? inca mai am dureri si ameteli. plus de asta pe fisa de externare este scris amenintare de avort. what? si nu imi da tratament? dupa 14 zile la control

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Du-te din nou si zile sa se ocupe de treaba.

| Violleta2022 a răspuns:

Cand esti insarcinata, nu se da tratament medicamentos, decat daca suferi de ceva foarte grav si nu se poate trai altfel.
Daca esti in pericol sa pierzi copilul, nu ai nevoei de tatament ci de odihna si lipsa de activiatte fizica, stand mult la pat, neridicand greutati si nefacand efort fizic.
Vezi ca, pana si sexul iti poate provoca pierderea copilului, asadar, pana nu ajungi la control, nu practica sex deloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si nevasta-mea a avut ametelu si dureri de burta cand a fost insarcinata.
Tii regim sau mananci orice? Burta te poate durea daca mananci rosii, fasole, varza, mancare acida, mancare care te poate balona, s-a.m.d.
Tensiunea ti-a luat-o? Si cand ai fost ultima oara la scan?

| sorrynotsorry457541122204762 explică (pentru anonim_4396):

N am mâncat cele mentionate zilele aste deloc. Azi dimineață. E maxim 2 ori pe zi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sorrynotsorry457541122204762):

Daca la scan copilul e ok, are pulsu cum trebuie, sta in pozitia care trebuie, nu cred ca ar fi o problema. sa nu fie de la tine problema, sa ai vreo lipsa de calciu, sau magneziu, sau fier. Ti-a dat acid folic de la doctor, sa iei? sau vreo vitamina?
poti sa ii zici si aleia la scan, ca vrei sa faci niste analize de sange, ca sa fii mai sigura.

| Teo29 a răspuns:

Mergi la privat, e alta treaba..., sa te ia medicul in evidenta si eventual sa te interneze tot el ca sa se ocupe. Probabil nu ai `motivat` medicul cum trebuie la spital de nu s-au ocupat, ori era un medic tampit tongue

E o problema urgenta ce zici, ia si rezolva-o rapid happy