| OADSR a întrebat:

Buna!
Sunt la a 3a folie de anticonceptionale Oedien, m-am simtit foarte rau in prima luna, a doua luna si acum la fel. Rau însemnând stare de voma (unde am si vărsat în a doua luna si diaree), dureri foarte grele de stomac, de cap, ameteli.
Cand fac acea pauză de 7 zile totul e ok, însă acum sunt la a3a folie a 3a pastila si m-am simtit foarte rau, la modul ca nu pot sta in picioare, am cazut in baie lovindu-ma cu capul de gresie destul de grav si cu o stare de voma de credeam ca in fiecare moment vars. Nu stiu daca e ok ca si in a 3a luna de pastile sa am aceste simptome, la început am zis ca probabil da, sunt reactii adverse până se va obișnui organismul, dar acum am fost mai rau nu doar ca mi-a venit amețeală, am si cazut fara sa stiu nimic, sa nu stiu de mine.
Toate astea sunt normale? Ce sa fac, sa le continui? Sa le schimb? Ce pot face? Tin sa mentionez ca aceste AC mi-au fost recomandate de un medic ginecolog pentru chist ovarian.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Du-te la doctor, eu știu că atunci când ți-e rău de la ele le iei până îți vine ciclu și abia apoi te oprești că altfel îți dai hormonii peste cap și te duci la doctor să-ți prescrie altele. însemnă că nu ți le suportă ficatul.