| OADSR a întrebat:

Sunt mai slabe anticonceptionalele Belara decât AC Oedien? Deoarece am luat 3 luni Oedien si m-am simtit foarte rau de la ele.
Ps. Mi-a recomandat medicul pentru chist ovarian.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu sunt mai slabe, sunt total diferite, avand procentaje diferite de hormoni. De aceea se fac analize hormonale serioase, pentru fiecare femeie in parte, sa se "masoare" cantitatea de hormoni si sa i se prescrie anticoncepționalul care are hormonii necesari ei.
Anticonceptionalele luate dupa ureche, fara analize hormonale fac mai mult rau decat bine.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

De ce nu mergi la medic sa ii spui ca te-ai simtit rau dupa ele?