| gabi659 a întrebat:

Buna, sunt la practica in fabrica si am carat 10 cutii de 16kg si a inceput sa ma doara partea asta a spatelui ingrozitor, ce pot face? https://ibb.co/jwp2wSX

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sper ca n-ai carat toate cutiile deodata. tongue
Cumpara de la farmacie unguent GEL: Diclofenac sau Diclac, Diclosal, Voltaren etc. si unge-ti zona dureroasa cu el.
Timp de 20-30 minute nu te imbraca, pana ce nu se absoarbe gelul in piele!

| gabi659 explică (pentru Bula):

Hai ca deodata happy

| sierra1 a răspuns:

"am carat 10 cutii ...inceput sa ma doara partea asta a spatelui ingrozitor ce pot face?"

antrenament Găbiță mamă, antrenament

| 120bulevard a răspuns:

Algocalmin cu alifie chinezeasca, face minuni bruv

| Ion88888888 a răspuns:

Oprește te din cărat. Spune supervizorului că te doare spatele și că nu mai poți căra. Chiar când ajungi acasă folosește o alifie preferabil puterea Ursului seara înainte să te bagi în pat și în vreo trei zile ar trebui să îți treacă.