| anonim_4396 a întrebat:

BUNA sunt putin confuza...de ceva vreme beau foarte multa apa pot spune ca beau in truna, termin intr-o zi cam 3 sticle de 2 litri de apa plata eu cred ca poate sunt dezhidratata dar totusi este iarna, asta nu se intampla vara. sper sa imi puteti raspunde cumva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Controlează-ţi glicemia şi vezi cum stai!

| LolaLollita a răspuns:

Sa stii ca nu conteaza ca e iarna, te pori dezhidrata la fel ca vara din cauza gerului. Insa daca e ceva ce persista, mergi la doctor si ia-ti glicemia, e posibil sa fie un semn al diabetului. In plus, recomand sa ti-o iei de 2-3 ori macar, la cateva zile distanta, deoarece e posibil sa iti iasa glicemia normala si totusi sa ai diabet (in cazul in care nu ai mancat ceva ce ar fi putut sa iti creasca glicemia).

| CryChristiAN a răspuns:

Da.Este o fata incepatoare, un mic simptom de diabet. Un control la medic ar fi indicat pentru ca asa patea si verisorul meu si intr-un final a facut diabet.
Cercetarile indica faptul ca 78% persoane care beau apa in cantitate foarte mare, au ajuns sa sufere de diabet.

| CryChristiAN a răspuns (pentru CryChristiAN):

Doamne, ma dispera tastaura asta. Scuze. Trebuie ''faza incepatoare mai sus '' nu fata'' incepatoare''. Greseala mea si mi-o asum.
Sanatate si o zi buna!

| Camelisa a răspuns:

Buna,doar imi dau cu parerea, ai grija sa nu fie diabet. Faptul ca tu bei apa iti da impresia de "sete care nu se mai termina?"