| snelu a întrebat:

Buna t p u am un baietel de un an si doua luni si are gingia infamata destul de bine doctorii din caransebes ma u trim la timisoara ca are copilul nu stiu ce problema la cap problema este ca nu mai vrea suzeta biberon nimic plange saracu tul cu mancarea in gurita ajuta tima cu un sfat ce sa-i dau sai amelioreze durerea si sai vindece rana din gura.multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Diagnostic si tratament doar specialistul poate sa iti dea, nu cumva sa tratezi dupa "vorbe"

| bitihacy a răspuns:

Buna. Eu le dadeam la copii mei, algocalmin fiola...cu o pipeta le puneam 3-4 picaturi in lingurita ( numai de 2 ori pe zi, dimineata cand se trezeau si seara, inainte de culcare) si apoi imi puneam pe o bucatica de pansament steril cateva picaturi si le tamponam usor gingiile. Erau ok pentru 3-4 ore.