| Genesys2001 a întrebat:

Știu că s-ar putea să nu existe o asemenea modalitate, dar tot ce este posibil.
Săptămâna aceasta urmează să plec cu familia mea pe care nu am mai văzut-o de mulți ani în vacanță și familia mea vrea ca și eu să fiu prezentă acolo deoarece prima oprire va fi la mare.
Însă doar acum îmi dădusem seama că menstruația trebuie să îmi vină în orice moment și cer o posibilitate dacă ar fi vreun medicament să îmi amâne menstruația câteva zile. Anticonceptionale dacă s-ar putea sunt excluse pentru că nu folosesc.
Dacă aveți ceva natural.
Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Te-ar putea ajuta Orgametril 5mg.
Tratamentul cu 1 comprimat zilnic trebuie să înceapă de preferinţă cu 2 săptămâni înainte de data aşteptată a începerii menstruaţiei. Dacă tratamentul este început la mai puţin de 1 săptămână înainte de data aşteptată a începerii menstruaţiei doza trebuie să fie de 2-3 comprimate zilnic. Totuşi în acest caz nu este de dorit o amânare pentru mai mult de o săptămână. Posibilitatea de sângerare intermenstruală creşte dacă tratamentul este început mai târziu. Astfel, tratamentul nu trebuie început mai târziu de 3 zile înainte de data aşteptată a începerii menstruaţiei.
Toate cele bune!

| Genesys2001 explică (pentru Hydrangeaceae):

Mulțumesc foarte mult, seară bună!

2 răspunsuri:
| ValentinGabi a răspuns:

În loc de tampoane poți lua ob-uri te va ajuta mai mult