| NuDauNiciunNume a întrebat:

Buna! Tocmai am facut radiografie la plamani si ulterior s-a uitat si medicul din spitalul public si am primit diagnosticul de interstitiu accentuat hilar ...lateral sau bilateral...nu inteleg aici ce scrie. Saptamana viitoare ajung si la medicul de familie, dar pana atunci voiam sa intreb pe cineva care poate a avut daca este grav. Am 23 de ani si nu fumez. Am primit si tratament cu 3 tipuri de pastile pentru o saptamana.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.De obicei medicul anunta daca este ceva grav, este obligatia lui sa iti prezinte riscurile si sa te informeze, nu sa ascunda aceste informatii.Eu consider ca daca nu ti-a spus nimic, nu este ingrijorator.