Întrebare recomandată | SweetbutPsychoGirl a întrebat:

A facut cineva gastroscopie pana acum? E dureros?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu doare nimic! Este gretos daca nu stii sa te abtii. Am facut de doua ori.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apropo! Este bine s-o faci pe stomacul cat mai gol. Pentru asta in ziua precedenta este bine sa mananci cat mai usor si ultima masa sa fie la ora 18:00 cel tarziu la 19:00. In ziua gastroscopiei nu mananci nimic!

| SweetbutPsychoGirl explică (pentru Salontanul):

Eu o sa fac cu anestezie... Adica o sa ma adoarma.

| Salontanul a răspuns (pentru SweetbutPsychoGirl):

Pe mine nu m-au adormit. Atunci o sa ai o simpla problema la inghitire dupa ce te trezesti. Nu-i grav. Stai linistit!

| zilog a răspuns:

Daca nu esti cooperant atunci e naspa dar daca te relaxezi si lasi orgoliile la oparte si faci ce zice doctorul nu e chiar mortal de dureros
e asa mai mult enervant naspa oribil ca si cand ai manca din wc

| programator010experimentat a răspuns:

Cam da. Nu e foarte dureros.