| benga94 a întrebat:

Salut a făcut cineva gastroscopie (cea cu furtunul pe gura ) mă interesează dacă v-ați simțit rău după,mi s-a spus că mă va adormi îmi face gastroscopie plus biopsie luată, după care Trebue sa aștept să îmi dea tratament, aștept răspunsuri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

A făcut o prietena de a mea si nu este chiar naspa rău de tot să mori in realitate dar nici bine nu te simti
adica este undeva intre pragul de a vrea să mori dar nu e chiar atât de nașpa în cât chiar să îti oprești de bună voie bătăile inimii
este acolo undeva la graniță intre a renunța la viață de bună voie si intre a te gândi hai să mai suport puțin încă un pic ca trece
E o senzatie dinaia că te îneci tot timpul timp de 4 minute maxim 10 minute

| benga94 explică (pentru zilog):

Ce minte ai...

| NunuNini a răspuns:

Se face cu anestezie. O injectie. Nu te adoarme. Asa am facut eu. Dar fara biopsie. Nu stiu cum ar fi dupa biopsie. Poate sa doara putin locul de unde a "ciupit" pentru analiza.

| hacktek a răspuns:

Se cheamă endoscopie de fapt, şi nu necesită nici un fel de anestezie.
În timpul procedeului pacientul va simţi o senzaţie de disconfort şi regurgitare, în nici un caz nu va simţi durere.

| benga94 explică (pentru hacktek):

Nu știu de anestezie doar că mi-a zis că mă adoarme

| hacktek a răspuns (pentru benga94):

Nu este adevărat, nu te adoarme.

| Februar30 a răspuns:

Am facut, chiar fara sedare si a fost ok, cu tot cu biopsie. Am avut ceva dureri in ziua aia, dar au trecut usor.

Răspuns utilizator avertizat