| Intrebatoarea204 a întrebat:

Acum 3 luni mi-a fost spart nasul și de atunci tot începe să îmi curgă sânge din nas, eu consider că nu e normal și că trebuie să mă duc la ceva doctor, dar mama mea spune că e bine să îmi curgă sânge din nas pentru că îmi dă afară puroiul. Mai sunt și unele cazuri în care mă simt ca în ziua în care mi-a fost spart nasul și chiar nu cred că e vorba de puroi. Aveți ceva sfaturi să îmi dați sau altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Spune la mama-ta ca, tocmai de aceea trebuie mers la doctor, fiindca si dupa 3 luni iti curge puroi din nas, ceea ce inseamna o infectie puternica, nevindecata!
Daca acel puroi SE EXTINDE SPRE CREIER (asemenea bolii de sinuzita), atunci il va putea afecta urat, cu urmari chiar pe intraga ta viata!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si in aceste 3 luni nu te-a luat mama de mânuță ca sa te ducă la doctor? Ce mamă ai?

| Intrebatoarea204 explică (pentru darrio2007):

Nu e vorba de asta. La mine în oraș nu există spitale, a fost doar unul dar s-a închis și cel mai apropiat spital e în alt oraș la câțiva km distanță, nu am cum să ajung acolo singură

| gabicoo a răspuns:

Nu e normal!
Mergi urgent la doctor!
Chiar dacă nu vrea maică-ta să meargă cu tine te duci singură la urgență dacă stai la oraș sau la dispensar la medicul de familie dacă stai la țară.

| VasileEmilia a răspuns:

Paii... se poate sa ai doar niste vase mai sensibile, si eu am avut asa dupa ce mi l-am spart, inainte nu imi sangerase niciodata. Dar de 3 luni....mai bine te-ai duce la un medic