| CosminBoss22 a întrebat:

Buna TPU, acum cateva zile am racit si am fost la medic deoarece ma durea capul, tuseam si eram ametit iar medicul mi-a spus ca am sinuzita acuta si mi-a dat medicamente, le-am luat mereu dar nu m-am ajutat nu nimic, de 3 zile ma doare capul neincetat, tusesc foarte rau, fac febra si in unele momente sunt ametit si nici un medicament nu m-a ajutat, ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fa inhalatie cu ceai de musetel concentrat si foarte sarat, de 4-5 ori pe zi!
La noapte ia 2 tablete de aspirina 500mg cu ceai fierbinte si inveleste-te cu plapuma din cap pana-n picioare, Trebuie sa transpiri intens, pana dimineata sa se uda plapuma!
La nevoie repeti tratamentul inca 1-2 zile /seri.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sună la 112 si cheama ambulanta daca vezi ca te simti rau.

| Furnicuta000 a răspuns:

Ce medicamente ai luat?

| CosminBoss22 explică (pentru Furnicuta000):

Brufen,Klabax,Erdomed si plantusin forte cele prescrise de medic si mai iau rar paracetamol sau nurofen

| Furnicuta000 a răspuns (pentru CosminBoss22):

Nu stiu cat de sigur e diagnosticul asta de sinuzita (eu sincer ma indoiesc), se poate sa ai o gripa. Eu zic sa iei tratamentul asa cum l-a prescris medicul pentru ca nu poti intrerupe antibioticul cand vrei tu, si apoi sa mergi din nou la medic, daca se poate la alt medic

| Yuoia a răspuns:

Medicamentele administrate nu sunt pentru sinuzita.
Intoarce-te la medic sau mergi la urgente.