| LucHD a întrebat:

Buna TPU.
Acum o luna am facut o operatie de apendicita, la o saptamana au inceput furnicinaturile tot corpul, partea stanga a fetei cu tot cu jumatate de frunte amortita si o sa simt asa grea.
Am fost la medic am facut un EEG si mi s-a spus ca am o lipsa de calciu din cauza ca m-am consumat foarte tare la operatie intrand in panica si frica. I-au calciu Sandoz, axiar si serlift furnicaturile mi s-au mai ameliorat dar partea stanga a fetei o simt asa rigida si amortita. Se vor calma muschii in timp sau trebuie sa fac eu masaj?
Astept sfaturi!
MULTUMESC!
DAU FUNDA SI VOTURI!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Tania_Todea_1997 a răspuns:

Un masaj cu un pic de crema sau sa te speli cu apa calduta si sa masezi :*

| tpumember98 a răspuns:

Continua sa faci tratamentul asa cum ti s-a spus si iti vei reveni. Daca nu iti revii, atunci va trebui sa iei legatura cu medicul si asa o sa vezi ce trebuie sa faci.