| DeeDee817 a întrebat:

Buna TPU! Acum o luna mi-am făcut vaccinul (Johnson). Am 10 zile de când mi-a întârziat menstruația...Ați pățit sau ați auzit femei care au avut probleme la menstruație din cauza vaccinului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
19 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Redau: In Marea Britanie, Agenţia de reglementare a medicamentelor şi produselor de sănătate a studiat mai îndeaproape situaţia şi impactul celor două vaccinuri pe bază de ARN mesager dar şi al lui AstraZeneca. Astfel, organismul britanic a cules peste 27.500 de simptome privind cicluri mai puţin abundente decât de obicei sau întârzieri de ciclu sau sângerări vaginale intempestive. Agenţia britanică minimalizează însă numărul de probleme semnalate amintind că au fost injectate déjà peste 43 de milioane de femei. Stire rfi.ro

| AnemonaP a răspuns:

Nu are nici cea mai mica legaturalaughing)) Daca ai citit efectele adverse posibile ai fi vazut ca nu se numara asta printre ele. Menstruatia poate intarzia din N motive, de la oboseala, stres pana la alimentatie. Stai linistita.

| relian a răspuns:

Vaccinurile sunt chimicale,deci ca si oricare alt chimical necunoscut,poate sa aiba efecte secundare.Ce am auzit,multe femei au avortat dupa ce au facut vaccinuri.
Multe sunt doara zvonuri, dar pe linga astea, sunt f multe adevarate, odata ce iti bagi un chimical in corp, nu te astepta ca no sa se intimple nimic.
Una este cand intra un agent patogen, alta e cand iti bagi gazolina in vene laughing

| Frank51 a răspuns:

Să înțeleg că n-ai citit simptomele vaccinului.

| DeeDee817 explică (pentru Frank51):

Le-am citit! Dar crede-ma ca nu toate apar acolo

| Lioana a răspuns:

Eu am auzit de la cineva exact opusul. Ca la doua zile dupa vaccin i-a venit menstruatia (cu 2 săptămâni inainte de termen) si ca a avut hemoragie.

| DeeDee817 explică (pentru Lioana):

Asta am auzit și eu și tot așa la cineva care a avut covid

| Lukasssz a răspuns:

Nu e de la vaccin -_-

| DeeDee817 explică (pentru Lukasssz):

Ești sigur 100%?

| Lukasssz a răspuns:

PS nu te lua dupa @Nrx, e Xerxes un cretin conspirationist

| mi25 a răspuns:

Hmm, nu ai auzit ca vacinurile contin tot felul de cip-uri, sau alte lucruri nenormale? Daca ai primit cu vaccinul ceva care te-a insarcinat? laughing

| DeeDee817 explică (pentru mi25):

Ce e așa amuzant? Dacă asta e părerea ta îmi pare rău pentru tine

| Legion7X a răspuns:

Nu stim

| DeeDee817 explică (pentru Legion7X):

Alții știuwinking

| Legion7X a răspuns (pentru DeeDee817):

Mă rog...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astăzi a întârziat autobuzul în stație. O fi din cauza ca astăzi am făcut doza a treia de vaccin?

| DeeDee817 explică (pentru anonim_4396):

Nu te da pe interesantul ca nu ești! Chiar ești penibil

Răspuns utilizator avertizat
| nevermatch a răspuns:

Nu.