| AnaaaaaConstantin22 a întrebat:

Am 12 si recent mi-a căzut o măsea, mâncăm și pur si simplu mi-a căzut, nu m-a durut deloc si sânge nu prea mi-a curs, decât puțin... măseaua era cariata si nu stiu daca-i de lapte sau nu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Sigur era de lapte. Dentitia definitiva nu cade asa usor. Trebuie sa ai probleme mari cu dintii. Era pur si simplu maseaua, cat o vezi si in gura sau avea si radacina, asa: http://goo.gl/rjuNi2
Daca nu avea radacina era de lapte.

| euu33 a răspuns:

Cat de cariata? Avea un punct negru pe ea sau toata maseaua era neagra? Cel mai probabil era de lapte, asteapta si tu putin si vezi daca creste alta laughing