| Anonima579 a întrebat:

Am 13 ani jumate, 58 de kilograme şi 1, 64 în înălțime.Sunt grasă? Ar trebui să mai slăbesc câteva kilograme? Dau fundă ❤️

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Vreo 4-5 kg ai putea să le dai jos.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti grasa, insa ar trebui sa slabesti.Pana Undeva la 50 kg?, dar oricum in perioada asta te mai schimbi natural.

| Anonima579 explică (pentru anonim_4396):

Am fost şi la doctora mea de familie şi mi s-a spus că am luat în greutate deoarece sunt în creştere şi oricum o să mai slăbesc.Dar mie mi se părea ciudat pentru că eu până la vârsta de 11 ani de fiecare dată când mergeam să îmi fac analizele aveam anemie din cauza faptului că nu mâncam cum trebuie şi eram foarte slabă iar după pe la 12 ani jumătate am luat în greutate deşi mâncam la fel ca înainte şi mai era şi faptul că eu nici o dată nu mâncam pâine(nici acum nu mănânc pâine).De aceea mi se părea foarte ciudat dar am fost lămurită. Mulțumesc pentru răspuns!❤️

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonima579):

Mai cunosc o fata, pana pe la vreo 12-13 ani avea greutate "normala inaltime/kg", Dupa care. a inceput sa se ingrase (intr-adevar a si mancat) la 15 ani a ajuns la 90 de kg /165cm inaltime.
Acuma te mai schimbi si natural, cu dezvoltarea, dar depinde si de genetica, gen cum ti mama, sau bunica etc. La o fata din punct de vedere estetic greutatea joaca un rol crucial, Nu zic ca o fata cu kg in plus e urata. Dar o fata slaba trebuie sa faca mult mai putin pentru a arata bine, decat una grasa. (machiaj, haine)