| Deak_Maria_1995 a întrebat:

am 13 ani si am o Problema,cred ca am devenit anorexica,in primul rand de ex. ieri am mâncat doua mere toată ziua,nu știu dacă este prea mult sau prea putin dar nu cont. Oricum mereu începe sa mă doară stomacul foarte tare si amețesc va rog frumos spuneti părerea voastră dar va rog,nu fiți rai, dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Vorbeste cu mama ta.Mergeti impreuna la medicul de familie si cereti niste analize.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa incerci sa mananci mai mult chiar daca nu iti e foame. Sa mananci mancarea ta preferata, ca sa te obisnuiesti cu mai multa mancare. Asta e parerea mea. Dar totusi mergi la un medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Greutate şi înălţime?
Eu la 13 ani aveam 30 şi puţin de kilograme şi n-am devenit anorexică.
Poate ai anemie, aşa se manifestă.
Dar da, ai mâncat puţin, practic deloc.

| petrusmadalina a răspuns:

Ar trebui sa consulti un medic specialist, nutritionist, iar el o sa-ti dea cele mai bune sfaturi.