| Onisim13 a întrebat:

Am si eu o problema.De cateva zile sunt raci si acuz.nu stiu cum sa va zic la inima ca o emotie asa ca o spaima si am stari de oboseala cand stau in picioare obosesc repede cand ma ridic brusc ametesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| cryssu2008 a răspuns:

Un prim sfat este sa iti faci un consuolt medical, deoarece ori esti racita si iti trebuie tratamentul adecvat, ori ai vreo gripa. Consulta neaparat un medic de famile, sau du-te la spital la boli infectioase!

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Pana ajungi la un medic, incearca niste calciu+magneziu, de preferat efervescente ca isi fac efectul mai repede! poate e organismul slabit si de la raceala! multa sanatate

| bogdi504 a răspuns:

Stiun faza...Mi sa intamplat.Pare absurd dar cand stai mult in pat fara sa te misti pe o parte cand te ridici ametesti si dabea mai mergi.Nu? si dupa aia te pui la loc si iti trece.Dar probema e ca nu poti merge.Megi oleaca chiar daca te doar capul caci o sa-ti treaca.Si mie mi s-a intamplat si nu e de la raceala neaparat.Ridicate si incepe sa mergi de nebun pana iti trece. Orice ai face nu te opri din mers ori cat de rau te-ar dura. Dupa ce o sa vezi ca o sa dea rezultate funda?