| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU..am 15 ani si ma confrunt cu o problema..imi curge tot timpul o secretie alba vascoasa, usor mirositoare.Ce poate fi? Pot avea candida sau este normal la varsta mea sa imi curga. Vreau sa mentionez ca sunt virgina

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din cate zici, e secretia vaginala normala. Mirosul neplacut este dat de faptul ca ai o igiena insuficienta. Schimba chilotul mai des (de doua ori pe zi), spala chilotii la temperaturi inalte si calca-i inainte de purtare si spala-te de minim doua ori pe zi

| mihaela997 a răspuns:

Draga este normal la varsta ta sa curga nicidecum vreo boala asa ca nu te speria

| ROXANICAROXANA a răspuns:

Buna,inseamna ca esti usor racita poti face baie cu apa putin mai fierbinete si chiar sa stai cateva minute in apa respectiva timp de cateva zile faci asa, si nu vei mai avea nimic

| AnaMarya15 a răspuns:

Multumesc mult! ..ma speriasemhappy