| anonim_4396 a întrebat:

TPU! am 16 mie fff frica simt o durere mai continua in zona inimi si in spate la plamanul drept o sa ma duc luni la medic dar ce poate fi cancer pulmonar? ma doare parca putin plamanul nu stiu mi foarte frica nu fumez nu beau deloc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este cancer pulmonar, cel mult o mica pleurezie sau, mai probabil, o nevralgie intercostala.

| anonim_4396 explică (pentru mymed):

Mymed nu poate fi o boala grava nu prea mai am alte simptome de genu greata sau altele si nu este durere mare insuportabila simt asa ceva e foarte grav?

| EvangelineLovin a răspuns:

Mai,calmeaza-te,respira adanc si stai linistita in pat. bea niste ceai, apa ceva. daca vrei ia o fiola de calciu sau pastile calciu magneziu. nu ai cancer. te-ai stresat de curand? poate ai doar un atac de panica...

| anonim_4396 explică (pentru EvangelineLovin):

Poate fi ceva la plamani? plus ca acum 2 saptamani avut probleme cu burta durere arsuri iar apoi dupa tratament a inceput pieptu si acum asta

| EvangelineLovin a răspuns (pentru anonim_4396):

Cancer oricum nu e. si nu te mai stresa atat ca si daca ar fi sa ai ceva stresul doar inrautateste. nu ti-a trecut pana acum?

| anonim_4396 explică (pentru EvangelineLovin):

Inca simt ceva la inima asa ma duc maine sa fac o electrocardiograma sa nu fie ceva de la stres

| Floreenofficial a răspuns:

Ei Da! N-as crede, mai ales daca nu bei si nu fumezi.Nu orice durere e automat o boala incurabila.Ai rabdare pana te duci luni ca sa vezi.Bafta! Daca era ce zici tu cred ca ai fi urlat de durere, oricum nu ai fi rezistat acasa pana luni.