| sLowSpawN a întrebat:

Am 17 ani si de 3 zile am o senzatie de apasare pe piet,parca ma apasa ceva pe piept si sunt stresat aproape tot timpul. Dimineata cand ma trezesc am stari de voma, am si vomitat odata.
Niste sfaturi? Ce ar putea fi?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mediocre a răspuns:

Atunci probabil ca faci prea mult sport si incep muschii de pe piept sa se contracte singuri. Ar fi indicat sa mergi mai bine la doctorul de familie. Am avut si eu aproape aceleasi simptome, dar eu nu practicam sport iar doctorul mi-a zis sa fac miscare. thinking

2 răspunsuri:
| Mediocre a răspuns:

E din cauza stresului. Incearca sa te calmezi si fa putina miscare, o plimbare in parc.

| sLowSpawN explică (pentru Mediocre):

Am uitat sa mentionez ca practic sport, si anume box.

| Mediocre a răspuns (pentru sLowSpawN):

Atunci probabil ca faci prea mult sport si incep muschii de pe piept sa se contracte singuri. Ar fi indicat sa mergi mai bine la doctorul de familie. Am avut si eu aproape aceleasi simptome, dar eu nu practicam sport iar doctorul mi-a zis sa fac miscare. thinking