| andreea1027372 a întrebat:

Am 82 kg la 13 ani..stiu ca nu e ok. Am 1 70 si ar trebui sa am aproximativ 60 de kg..chestia e ca eu tin dieta de cateva saptamani si am slabit doar 5 kilograme si de 2 saptamani nu mai slabesc absolut deloc. Ce as putea sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

5 kg in cateva saptamani nu este rau.
trebuie sa alergi zilnic si sa ai o dieta slaba in calorii.
dar sa nu te infometezi niciodata pentru ca este o greseala.

| Andreeush a răspuns:

Pe lângă acea dietă trebuie să faci și mult sport, mișcare.

| ℓαυяα a răspuns:

Trebuie sa ai răbdare și sa nu renunti ușor. Nu poți sa slabesti intr o săptămâna doua cât ti ai propus. Ai grija la alimentație și fa sport happy. E un început bun, tine te de treaba in continuare.

| User61 a răspuns:

Mai mult cardio si vei reusi.