| LoRdSaN a întrebat:

BUna TPU,pe tata il doare mina dreapta, din umar (nu e amortita)
Il doare de la coaste in sus cu tot cu mina.A depus un efort fizic foarte mare luna aceasta, si-l durea cam de acum 3-4 saptamini iar azi seara a inceput sa-l doara foarte tare, zice ca n-o simte de loc, ca si cum n-ar aveao. Puteti sa-mi spuneti cam din ce cauza il doare asa de tare.are 45 de ani prin adolescenta a avut o umflutura in zona pieptului, si i-a facut operatie scotindui o bucata de carne de marimea unui ou. zice ca aia e carne rea(medicii au spus ca are rac, dar asta a fost pe cind avea 17-24 ani nu stiu sigur.Va rog ajutati-ma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cred ca problema este mult mai grava si ar fi indicat sa il vada medicul de familie ori sa se prezinte direct la urgente.
Sa nu mai amane si tu nu astepta miracole pe site.
Doar medicul ii poate da un verdict si un tratament corespunzator.
O zi bunahappy

| LoRdSaN explică (pentru caramela):

Stui ca medicul ii va oferi tratamentul corespunzator, dar vreau sa stiu ce are cu mima aia, evident ca va pleca la medic.

| neutrino a răspuns:

In acest caz nu va poate ajuta eficient decat un medic.

| Anonimuserr a răspuns:

Tatăl tău trebuie să se ducă la un medic să îi explice și mai apoi să-l trimită la o specializare Ortopedie - Traumatologie, reumatologie. Dar poate fi și o afecțiune neurologică dacă nu o simte deloc cum ai spus tu. Tu ai explicat vag și nimeni nu știe să răspundă, să dea un diagnostic și este normal. Se va face o radiografie la mâna respectivă și Doppler vasculară.