| Byb2001 a întrebat:

Buna TPU, am baut un capucino si jumate de hell si dupa cam o jumatate de ora m-a intepat inima. Nu consum des energizant dar mai rar la cateva luni de pofta. Ce sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Incearca sa renunti la a combina cafeina cu energizantul, dau reactii urate dupa consumarea acestora. Acum foarte multi ani am baut o cola si dupa putin timp un energizant si am zis ca nu mai eram eu... Imi picase calciul efectiv, incepusem sa tremur toata, sa am pulsul mare. A intervenit asistenta medicala la locul de munca unde lucram si imi daduse ceva pentru a ma linisti.
Oricum de asta fiecare persoana reactioneaza diferit, desi este bine sa nu mai testezi astfel de combinatii, caci nu se stie a doua oara cum va fi.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O combinatie cam periculoasa. Evita pe viitor sa mai consumi asa ceva. Mai ales Hell.

| SilentRain a răspuns:

Bagi cafea și energizant la ce te-ai așteptat?

| Invictusman a răspuns:

Trece pana te măriți, nu te mai văita atât din orice problema. :p

| DonEduardo a răspuns:

Daca bei regulat si inca nu esti majora, nu e surprinzator. Opreste-te din baut alcool si cafea pana faci 18 ani, si nici atunci in exces.

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Nu mai baga asa ceva. Am patit-o si eu cu o cafea mare amara bauta cu un intreg energizant hell. Pe moment mi-a alungat tot somnul si m-a umplut de energie, insa la ce am patit pe urma am zis ca mor, imi tremurau mainile ca la handicapati si imi batea inima de parca am zis ca-mi crapa... Am stat intins si am incercat sa ma relaxez toata ziua aia, intr-un final am reusit sa ma linistesc cat de cat insa mi-a luat 6-7 ore( si chiar si in zilele ce au urmat am patit sa mi-o ia la galop inima de cateva ori degeaba). De atunci nu mai beau nici cafea dar nici energizant.

| CiprianZisSpartanu a răspuns:

Inseamna ca o sa te caci acid

| Amethyst01 a răspuns:

Posibil sa fie doar un junghi intercostal, incearca sa eviti combinatia energizant+ cafea.

| greyyhatt111 a răspuns:

Inca nu ti s-a format rezistena la cafeina, eu zic s-o lasi mai moale cu combinatiile astea