| anonim_4396 a întrebat:

Are ceva daca am luat o pastila de melatonina si dupa am baut energizant jumate de hell?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Deocamdată, nu, că văd că ai scris aici. Nu mai bea energizante că nu-s bune.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se contrazic în tine. Asta are. Te joci cu ce nu trebuie jucat.

| Mosotti a răspuns:

Melatonina aia nu prea are asa mare efect, conteaza melatonina secretata in sinapse in creier, nu aia din sange. Asa cum e si serotonina, aia din sange nu are nici o treaba cu aia din sinapse care-ti da buna dispozitie.
Ca sa urce serotonina nu iti da sa iei serotonina, ci iti da ceva sa stimuleze productia ei in sinapsa. Asa e si la melatonina.

Deci poti sa iei, ca nu prea conteaza.
Si chiar daca ar calma putin melatonina, e f bine in caz ca te agita energizantul prea tare, vine la fix.

| Celcestietot a răspuns:

Da, poti avea probleme cu multiple organe daca combini 2 elemente de extremitati diferite.

| Zuzu1991 a răspuns:

Arunci banii de pomana si... cam atat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Posibil sa nu te mai ia somnul atâta tot, sa suprime efectul.happy