| Sabina3759 a întrebat:

am ciclu de 2 ani, aproape 3 si inca nu imi vine pe o singură dată. Stie cineva cam cat dureaza pana o sa-mi vina regulat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Oho, am ciclu de vreo 8 ani si tot nu e 100% regulat, e "Aproximativ" laughing)

| RAY a răspuns:

Nimic nu e exact, absolut nimic,da conteaza si ce mancam, evita zaharul, fast food, patiserie, pizza

| Violleta2022 a răspuns:

Fetele si femeile au doua tipuri de ciclu menstrual, ambele fiind normale:
- Ciclul de "tip regulat" care se succede lunar, la acelasi numar de zile.
- Ciclul de tip neregulat, vine cand are el chef, odata la 40-50 de zile sau chair la cateva luni.
Daca tu ai ciclu de tip neregulat, inseamna ca nu se va regla niciodata.

| Anaandreea11 a răspuns:

Cum adica pe o singura data? Adica dacă ți-a venit pe 20 ale lunii crezi ca data viitoare trebuie tot pe 20? Nuu... Menstruația tine intre 4-8 zile. Ciclul e perioada de timp in care nu ai menstruație. Poate fi intre 20-30 zile sau chiar mai mult sau mai putin, depinde de fiecare fata.