| anonim_4396 a întrebat:

Am dat acum 3 zile cu capul destul de tare de o blana,mai sus de frunte,m-a durut atunci capul asa si asa,s-a umflat putin(s-a facut cucui),nu am facut nimic acum vad ca nu mai am,dar capul ma mai doare din cand in cand putin...E ceva rau, trece, sa nu am ceva pe la cap acum cheag ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Ai suferit un traumatism minor care nu necesita internare sau investigatii suplimentare.Cred ca nu trebuie sa te mai ingrijorezi dar atentie, daca chiar si la cateva luni dupa lovitura apare durerea de cap trebuie sa mergi la un neurochirurg pentru investigatii.Un An Nou fara lovituri!

5 răspunsuri:
| kinezul007 a răspuns:

O blana? adica?

| darrio2007 a răspuns (pentru kinezul007):

Asa se spune la scandura in anumite zone.

| kinezul007 a răspuns (pentru darrio2007):

Aaaa mersi

| kinezul007 a răspuns:

Nu stiu cum te pot ajuta profa mea de tehno( o baba) ne-a zis ca a dat si ea cu capul de ceva cand era mica si acum o doare da a zis ca nu s-a intamplat nimic deci nu-ti fa griji sau du-te pana la medic

| perfuziedeculori a răspuns:

Nu cred ca ar putea fii ceva grav poate te-ai lovit tare si ti-s-a facut buba dar pentru orice eventualitate daca te doare in continuare du-te la medic big grin