| Anonim1207 a întrebat:

Am febra 39.5 parintii mei insista sa mergem la spital dar eu nu vreau pentru ca stiu ca o sa stau 4 5 ore pe scaun si nu sunt in stare. dimineata am avut 38.9 apoi mi-a trecut acum a revenit mai tare. am incercat comprese cu apa paracetamol ibalgin nurofen ma doare si capul am facut si o baie in apa calduta nu chiar calda... ceva idei pentru a scapa de febra? Mentionez ca nu suport oţetul si ceaiul de ceapa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Te-ai opera de apendicita? La mine asa s-a manifestat, febra foarte mare fara alte simptome si orice luam nu scadea, sau oricum ramanea in jur de 39. Eu zic sa mergi la spital, ca nu prea e de gluma. Poate eventual sa mearga unul din parinti sa tina randul si sa te duci cu celalat mai tarziu cand se mai elibereaza.

3 răspunsuri:
| relativsausigur a răspuns:

Poate nu vei sta 4 - 5 ore pe scaun, poate se misca mai repede aia.
Sau pot insista ai tai sa te preia mai repede, sa le spuna ca nu rezisti atata.

| Anonim1207 explică:

Momentan mi-a scazut febra, nu nu m-am operat de apendicita si nici nu e de la ea nu simt dureri acolo plus ca is racita si cred ca de acolo vine febra doar ca eram speriata vazand ca creste.

| Adry05 a răspuns (pentru Anonim1207):

Nici eu n-am simtit niciun fel de durere si tot am avut.