| Roxxy03 a întrebat:

Am fost diagnosticata cu viroza respiratorie, de ieri am inceput sa ma simt bine insa aseara cand m-am pus in pat aveam o respiratie suieratoare si aveam impreesia ca nu respir bine. Tin sa precizez ca nu am astm, am doar reflux gastro esofagian. Care sa fie cauza? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Virozele se pot asocia cu infectiile bacteriene care impun un tratament cu antibiotic.Du-te la medic!

| Roxxy03 explică (pentru alessia5158):

Multumesc, dar eu nu pot lua antibiotice. Plus ca am sistemul imunitar la pamant.

| alessia5158 a răspuns (pentru Roxxy03):

Daca nu a fost o falsa impresie iar starea ta nu se imbunatateste, va trebui sa mergi la medic!
Boala de reflux gastro-esofagian n-are nicio treaba cu respiratia suieratoare si sufocarea.

| Roxxy03 explică (pentru alessia5158):

O sa merg. Multumesc mult.

| alessia5158 a răspuns (pentru Roxxy03):

Cu placere!
Iti doresc sanatate si sa nu fie nevoie de o noua vizita la medic!

| Roxxy03 explică (pentru alessia5158):

Mulsc asemenea!

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Daca nu poti respira si ai acel suierat, inseamna ca ai infectie la plamani asa zisa sputa care nu te lasa sa respiri normal, adreseaza-te medicului de familie de urgenta si apoi celui de specialitate(pneumolog) si fa un control amanuntit.
Nu te juca ca vei regreta!
Vorbesc in stiinta de cauza.
Iar partea cu refluxul, te poti adresa unui medic gastroenterolog
O zi buna si multa sanatatehappy

| Roxxy03 explică (pentru caramela):

Daca nu ma simt bine, maine o sa ma duc, si programare sa merg la control. Ieri m-a consultat la plamani si a zis ca nu e nimic.