| GhostBehindTheDoor a întrebat:

Am frisoane de cand am ajuns acasa( adica de la 2).Am facut o baie calduta nu situ cat de corect a fost ce am facut.Sunt ca o leguma,sunt singura acasa, mama vine la 10 si nu i-am zis ca nu vreau sa o stresez cu asta.Nu am niciun medicament util prin casa asa ca nu stiu ce sa fac.Am 2 intrebari:
1.Ce sa ii zic mamei sa imi ia de la farmacie ca nici sa merg nu mai pot.M-as duce eu acum dar mi-e frica.Sa ma duc eu sau sa o las pe mama? Mi-e frica sa nu cad pe strada.
2.De ce mi s-a intamplat asta acum? Dimineata m-am imbracat bine,ba chiar mi-a fost prea cald, in schimb am dormit doar 4 ore noaptea si am avut cea mai obositoare zi din viata la scoala.Si sunt foarte obosita dar nu pot dormi.
Va rog dati-mi urgent un raspuns.
P.S:Ahhh mai am o intrebare:Este asa de rau? Ca nu stiu, am mai avut o data asa apoi a 2-a zi am avut febra si a tinut 2 saptamani.Ma ingrijorez de la minut la minut.
Dau funda! Va rog sa nu glumiti cu asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mâine dimineață mergi la medicul de familie. În situația în care peste noapte te simți și mai rău, temperatura crește, mergi la camera de gardă.
Sănătate!
Pa, pa.

| danielaxyz a răspuns:

E bun coldrex-ul si theraflu pliculete

| bianca12maria a răspuns:

Nu stiu ce sa spun.Eu zic sa ii spui mamei tale sa te duca la medic pentru ca daca nu se poate agrava si dupa vei regreta.Sa sti caci cu asta nu-i de glumit.

| piesica a răspuns:

Poti sa iei niste vitamine/ceva pentru imunitate si niste nurofen sau paracetamol. Nu e chiar asa grav, dar iti recomand sa te duci la doctor maine. Ah, si sa dormi dupa ce iei medicamentele sau ceva, pentru ca asta poate fi si pe fond de oboseala

| GhostBehindTheDoor explică (pentru piesica):

Asa de rau? Pai dupa ce am facut baie ma simteam bine dar stiam ca asta nu va dura mult si nu a durat apoi imediat ce am intrat pe mess si am inceput sa vb cu cineva( care mi-a dat o veste proasta tare) atunci iar am inceput sa ma simt rau.Am luat nurofen.O sa beau niste ceai si o sa ma culc.Mersi!

| DeniDodo a răspuns:

Pai, cand faci frisoane sigurat o sa ai febra.Asa ca zii mamei tale sa iti ia de la farmacie Nurofen.Si este un virus in aer si s-ar putea sa il fi luat si tu.