| GabrielaS13 a întrebat:

Am inceput ca un fel de dieta. Nu mai mananc paine, dulciuri, beau mai multa apa si sport. Pantalonii au cam inceput sa cada de pe mine dar cantarul arata altceva. Ca am slabit abia 500 grame. Oare e stricat? De mai mult timp tot faceam sport si imi arata ca m-am ingrasat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Pai ce crezi ca slabesti asa, instantaneu?
De cat timp tii dieta?
Daca slabesti 0.5 kg pe saptamana e excelent.
Renunta si la prajeli, sucuri acidulate, continua cu sportul si ai sa reusesti.

| GabrielaS13 explică (pentru zdrangoi):

O tin de 4 zile.

| zdrangoi a răspuns (pentru GabrielaS13):

OK, continua si cantareste-te zilnic, si dimineata si seara, ca sa vezi intr-adevar diferenta.
Si ca sa verifici cantarul, nimic mai simplu :
Ia o sticla de Coca-Cola, Pepsi, etc. de 2, 5 l, aseaz-o pe cantar si vezi daca e reala greutatea.
Daca arata mai mult, scazi atunci cand te cantaresti diferenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Lasa dietele!
Daca vrei sa scapi de kilograme,tot ce trebuie sa faci este sa te alimentezi corect, sa incerci sa renunti la mancarurile nesanatoase, precum cea de fast-food, bauturi acidulate, prajeli, grasimi de tot felul, lactate grase si cel mai important este miscarea.
Te pup!

| RaulStefan1 a răspuns:

Poate sa fie si cantarul defect, dar acum sa nu te gandesti ca slabesti asa de repede cam 1/2 kg pe luna...

| MaryDia a răspuns:

Poate ca si cantarul tau este eticat. Depinde cat ai tinut dieta si cat sport si ce sport ai facut. Mai important este sa mergi la medic cu aceasta problema si iti dau un sfat sa nu iei niciodata pastile de slabit.