| elllyelena44 a întrebat:

Buna tuturor, am nevoie de un sfat. De o luna am inceput sa mananc in jur de 500-600 calorii pe zi( nu mananc ulei, dulciuri paine, carne de porc sau orice altceva ce contine grasimi), si sa fac sport o data pe saptamana pentru 2 ore, am slabit in jur de 5 kile, si desi cantarul imi arata acest lucru eu nu vad nicio diferenza la corpul meu, desi am o talie in minus la haine, dar soludire si burta tot acolo au ramas, si treaba asta ma deprima, ce as putea sa fac pentru a da jos mai multe kilograme in mai putin timp? Cel mai bun raspuns fundita si vot! :*

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cu 500-600 calorii pe zi nu mai scriai mesajul asta, ca erai in spital cu perfuzii.

Pentru slabit trebuie sa ai cam 1400-1600 calorii pe zi.

| elllyelena44 explică (pentru Cosmin86):

Te asigur ca nu depasesc 550 de calorii pe zi, le calculez la fiecare masa si plus de asta mananc doar fructe si legume happy.

| Cosmin86 a răspuns (pentru elllyelena44):

Fructele nu sunt prea bune cand vrei sa slabesti, au zahar ( fructoza ) care mareste glicemia si ingrasa ca orice tip de zahar, un client al nutritionistului meu a pus catega kilograme de grasime de la pepene verde. Fructele se mananca 2-3 pe zi maxim, intre mese. Mai ales ca si fermenteaza.

"doar fructe si legume", cine te-a invatat prostia asta? Tu chiar vrei sa te distrugi?

| elllyelena44 explică (pentru Cosmin86):

O prietena de-a mea a slabit asa si mi-a spus ca as putea sa incerc si eu.

| Cosmin86 a răspuns (pentru elllyelena44):

Http://www.tpu.ro/......metare-sa/

Citeste sa vezi ce probleme a avut adoptand stilul asta stupid.

Pentru o nutritie sanatoasa, ai nevoie in primul rand de carbohidrati si proteine, abia apoi fructe si legume, mai ai nevoie de grasimi sanataose ( somon, masline, nuci, ulei de masline, etc. ).

Altfel o sa ai probleme pe banda rulanta, mai devreme sau mai tarziu + ca nu o sa arati prea bine, o sa devii un sac de oase si piele care atarna.

Invata sa slabesti CORECT.

http://www.getfit.ro/......abire.html

Răspuns utilizator avertizat
| ShadowRed a răspuns:

HI! nu trebuie sa te fortezi ca sa slabesti eu nu fac sport dar tot slabesc mananc 1 data pe zi( un sedvis // o prajitura //o ciorba ).
-incearca sa manci ciorba de pasare//porc...
-incearca sa faci fitnes
-mananca de 3-4 ori pe zi( la fiecare masa sa te scoli fara sa te saturi /// sa mananci putin dar des)
Cu timpul vei slabi dar iti recomend ceea ce tiam sugerat daca vreis a slabesti si sa ai o viata sanatoasa.
MULT NOROC!