| KingOfShadow a întrebat:

Buna TPU am m-ai facut acuma cateva zile tot asa o intrebare dar nu am primit un raspuns clar trebuie in urmatoarele cateva zile sa fac o ablatie la inima pentru a nu mai avea palpitatii problema e : am si eu o intrebare : in timp ce imi face ma dezbraca de tot si de chiloti tot?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| michelia a răspuns:

Tu vezi problemele invers vad.
Ai extrasistole probabil si tahicardie, ceea ce nu e usor de dus.
Sigur ai facut si tratament si nu s-au rezolvat si acum ai ajuns la interventie.
Fiind o operatie, totul se desfasoara intr-un mediu steril. Nu te dezbraca nimeni, dar o sa te dezbraci tu si vei primi un echipament steril ca pentru operatie.
O sa fii anesteziat, o sa primesti si anxiolitice ( contra fricii si emotiilor) si o sa revii acasa repede. Si sanatos! Asta conteaza.

| Apocaliptic a răspuns (pentru michelia):

Faza cu anxiolitice chiar nu stiamlaughing.
Primesti anxiolitice pentru ori ce fel de operatii cu anestezie generala?!

| michelia a răspuns (pentru Apocaliptic):

Da. Si chiar pentru anestezie locala, daca ai un profil anxios.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu te dezbraca de tot, stai linistit, o sa fii anesteziat, nu vei simti nimic.
Te pup!

| EuCosti a răspuns:

Nu are dc ....sa te dezbrace