| anonim_4396 a întrebat:

Am mers mai de mult luni bune la dentis sa imi repare maselele si am dat si o gramada de bani, tot asa am ramas, chiar mai rau. Am un cui de argint bla. Din o masea a ramas doar pe margine si inautru e gol si adanc. Din acea masea imi miroase foarte, foarte urat. Ce sa fac? De spalat pe dinti ma spal, dar tot miroase.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Dupa desinfectarea cu apa oigenata : pune putina vata inmuiata in tinctura de propolis

| alex15ccc a răspuns:

Ar fi bine sa-ti schimbi doctorul, eventual si o plangere pentru. Ca ti-a facut mai rau. Incerca sa-ti pui in masea putina vata inmuiata in apa oxogenta, astfel vei dezinfecta si nu ar mai trebui sa miroasa.

| Andwta a răspuns (pentru alex15ccc):

Vata am pus o data, dar am scos-o ca mirosea mai tare. Nu am apa ox.

| alex15ccc a răspuns (pentru Andwta):

Mda... daca incepe sa te ia cu dureri sau alte complicatii du-te la urgente

| suntsuper a răspuns:

Trebuie sa iti puna plomba in maseaua respectiva