| SkKiLzZyYy a întrebat:

Am nevoie de ajutor.de curand mi-am facut 2 gauri sus in ureche dar s-a infectat. Dupa cateva zile s-a vindecat si am incercat sa sparg pielita care s-a format dar e normal sa-mi curga sange cand incerc sa o sparg? Ar trebui s-o las sa se vindece de tot si sa mai tarziu sa-mi fac iar gauri sau sa sparg pielita? Mie frica sa nu se infecteze iar

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| PVAAVU a răspuns:

Las-o să s vindece, yar după aceea vey putea sa-ti gauresti urechea.

| PVAAVU a răspuns:

Las-o să se vindece, iar după aceea vei putea sa-ti gaureşti urechea.

| PVAAVU a răspuns:

Natura trebuie lăsată sa-si facă treaba. Dacă intervii şi o rupi o s-o ai de mult timp.Dac-o laşi, se va vindeca mai repede.

| Tedu a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat si mi-a curs niste sange, s-a infectat eu tot am continuat sa trag de pielita dupa ce s-a vindecat( desi nu cred ca ar trebui sa faci asta).Ar trebui sa o lasi sa se vindece si sa nu mai tragi de pielita apoi sa iti mai faci sau sa nu iti mai faci in partea de sus a urechi. Sper ca ti-am fost de ajutor!