| tnxforthemms a întrebat:

acum cateva zile mi-am facut un pierce in ureche iar ieri a inceput sa ma doara zona respectiva.imi este frica sa nu se fi infectat:-s. ce ar trebui sa fac? pierce-ul trebuie scos si dezinfectat zilnic?

Răspuns Câştigător
| SunnyFlame a răspuns:

Si eu am
e normal sa te doara
nu nu trebuie dezinfecatat daca e de ala medical
si ar trebui sa il tii pe ala macar 1 luna
dar cateodata da.l jos si pune.l putin in spirt
Funda?

3 răspunsuri:
| DoarOana a răspuns:

Buna tnxforthemms,
E normal sa te doara si o sa te doara catva timp. Daca se umfla ai putea sa il dai jos si sa il faci cu apa oxigenata sau spirt. Nu e nevoie sa il dezinfectezi zilnic dar avand in vedere ca il ai numai de cateva zile o sa te doara un timp ceea ce e normal.
Pa, pa

| SunnyFlame a răspuns:

P.S.iar daca s.a infectat pune putin spirt pe o bucata de vata si puneti.o in zona unde e pirceu`

| Erik_7239 a răspuns:

Hmmmm, si eu am avut, stai linisit/a o sa te doara ceva vreme, dar sa nu-l scoti din ureche doar in cazul in care te doare foarte rau. dar normal sa-l scoti si sa-l schimbi doar dupa 1-2 saptamani.